Niektóre konferencje wpisaliśmy już na stałe w nasz grafik semestralny...  Przykładem takiego wydarzenia jest organizowana przez SNKL CORLOG konferencja LOGiDEAS. W tym roku jej tematem były nowoczesne technologie w logistyce, a prezentacje skupiły się na obszarze transportu i łańcuchów dostaw. Wysłuchaliśmy referatów m.in. o składanych kontenerach, autonomicznych autobusach czy rozwiązaniach e-commerce. Z pewnością wrócimy na WSL w przyszłym roku! 

Po długiej przerwie wracamy od razu z dobrymi wieściami! :) 
Członkowie SKDP w tym semestrze aktywnie uczestniczą w konferencjach studenckich. W tym tygodniu reprezentanci naszego koła udali się na VII Warszawskie Dni Logistyki, których tematem były "Innowacyjne rozwiązania w logistyce". Wpasowując się w temat spotkania dwie członkinie SKDP przedstawiły referat pt. "W pogoni za innowacyjnością, czyli inteligentny magazyn". Nie dziwi nas wcale, że za swoją prezentację dziewczyny zgarnęły nagrodę za I miejsce... Gratulujemy! :)
Mamy także nadzieję wkrótce upublicznić więcej zdjęć z tego wydarzenia :)


Kolejny dzień konferencji przyniósł członkom SKDP wiele wrażeń! :) Trójka z nas uczestniczyła w wycieczce po lotnisku Poznań Ławica. Przeszliśmy przez prawdziwą odprawę bagażową i mogliśmy zajrzeć do miejsc, które nie są na co dzień dostępne pasażerom lotniska. Zostaliśmy oprowadzeni po strefie sortowni bagażów, specjalnej lotniczej bazie strażackiej (gdzie odbył się pokaz zastosowania działa wodnego wozu Iveco Magirus z napędem 8x8) oraz ośrodku lotniczego ratownictwa medycznego. Dowiedzieliśmy się również, jak ważna jest rola sokolnika dla bezpieczeństwa przylatujących i odlatujących samolotów.

Jak Wam minął ubiegły tydzień? Bo nam bardzo dobrze... 
W piątek udaliśmy się z wizytą do Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu, gdzie we współpracy z nauczycielami szkoły zorganizowaliśmy Dzień Logistyki. Uczniowie wzięli udział w warsztatach "Lean Management bez tajemnic" oraz serii prelekcji przygotowanych przez członków SKDP. Opowiadaliśmy o ciekawostkach logistycznych - łańcuchu dostaw przemysłu farmaceutycznego oraz technologii i infrastrukturze magazynowania zboża. Za pomocą naszego filmu "Logistyczna kuchnia" pokazaliśmy, że na logistykę miejsce jest wszędzie, nie tylko w zakładach produkcyjnych. 
Mamy nadzieję, że zarówno uczestnicy warsztatów, jak i słuchacze wykładów owocnie spędzili czas, a poznając bardziej praktyczną stronę logistyki zainteresowali się tym tematem 

        

Po warsztatach przyszedł czas na pierwszą w tym semestrze konferencję naukową... 
Wczoraj SKDP udało się na konferencję Logistyka wokół nas 2017 organizowaną przez Studenckie Koło Naukowe AELOGIC z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ten dzień był dla nas tym bardziej wyjątkowy, że kibicowaliśmy członkiniom naszego Koła, które z sukcesem zaprezentowały swój referat pt. "Zimny łańcuch leków". Gratulujemy zajęcia I miejsca! :) Sukcesy na tej konferencji powoli stają się tradycją SKDP...  
Dzisiaj kontynuujemy uczestnictwo w konferencji na wycieczkach studyjnych. Więcej zdjęć wkrótce!